Рыбалка

У спонсора «Радикальної партії» Рибалки журналісти виявили завод в Липецьку

У минулому році, згідно з декларацією за 2015 рік, доходи від роялті політика були значно менше, і становили 3,54 млн грн.

Згідно з даними Реєстру Мін’юсту України, ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» належить батькові народного депутата – Віктору Рибалці. Ця компанія входить до складу корпорації S. Group, яка займається виробництвом і продажем снекової продукції під торговими марками «Мачо», «Semki», «Козацька слава», Kartofan тощо. Сам же Сергій Рибалка має права на торгову марку «Semki», а також низку патентів на промислові зразки і корисні моделі, за які він і отримує дохід у вигляді роялті від ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ», про це пише УНН, провівши власне журналістське розслідування.

На початку квітня цього року в рамках кримінального провадження ГПУ, Печерський районний суд м.Києва заарештував рахунки ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ». При цьому, крім гривневих і валютних, у компанії також були арештовані рахунки і в російських рублях (в «Укрексімбанку»).

Навіщо ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» знадобилися рахунку в російській валюті, журналісти УНН спробували з’ясувати в рамках власного журналістського розслідування.

І, як вдалося встановити, у РФ існує дві пов’язані між собою компанії (створені офшорними підприємствами, зареєстрованими за однією адресою), які як під копірку здійснюють діяльність, аналогічну бізнесу ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» і корпорації S.Group в цілому.

Крім того, російські ТОВ «МЕГА ТРЕЙД» і ТОВ «СНЕК-ГРУП» використовують у своїй діяльності торговельні марки, підозріло співзвучні з українськими торговими марками сім’ї Рибалки. Наприклад, у української ТМ «Мачо» є російський брат-близнюк – ТМ «Мачо Хіт».

 

Примітно, що упаковка українських горішків «Мачо» і російських «Мачо Хіт» виконана в одній кольоровій гамі і шрифтах. Якщо не звертати увагу на незначну відмінність у назві, то різницю між ними можна і зовсім не помітити.

Більш того, виявилося, що початковим власником російського «Мачо хіт» (згідно з відомостями Федеральної служби з інтелектуальної власності, патентів і товарних знаків РФ), виступало ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ», яке належить батькові Рибалки. У 2011 році цей бренд був переданий офшорній компанії СОЛДЕКС ЛІМІТЕД, яка в свою чергу раніше володіла українською ТМ «Мачо».

Через кілька місяців СОЛДЕКС ЛІМІТЕД (зареєстрована на Британських Віргінських островах) віддала право на використання ТМ «Мачо Хіт» в РФ компанії Archimboldo Limited (офшор Кіпру). А вже від неї російське ТОВ «МЕГА ТРЕЙД» незабаром отримало субліцензію на виробництво горішків під назву «Мачо Хіт». Продажами цього бренду в РФ зайнялося ТОВ «СНЕК-ГРУП».

Орієнтовна схема руху прав для брендів «Мачо Хіт» і «Мачо»

Така складна схема передачі прав для брендів дозволяє виробляти товар на потужностях в одній країні і при цьому виводити на офшорні компанії кошти за користування торгової марки у вигляді роялті.

Аналогічно влаштований бізнес нардепа С. Рибалки і в Україні, про що раніше в своїх розслідуваннях розповідали журналісти програми «Схеми».

Повертаючись до російської компанії «МЕГА ТРЕЙД», важливо відзначити, що це далеко не пустушка на папері. Зазначене підприємство, згідно з даними Єдиного держ. реєстру юр.осіб РФ, має статутний капітал у розмірі понад 11,6 млн рублів і навіть у своєму розпорядженні власні виробничі потужності.

Говорячи простими словами, у російської компанії, яка кіпрськими і віргінськими офшорами пов’язана з «радикальним» політиком Рибалкою, є свій особистий завод з виробництва снеків у Липецьку (адреса: 398042, Росія, Липецька обл., м.Ліпецк, пр.Пестеля, 38 ).

Виходячи з усього вище викладеного, можна зробити висновки про те, що сімейний снековий бізнес Сергія Рибалки таки йде корінням в РФ, і наявність в українського ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» рахунків в російських рублях – далеко не випадковість, а дуже навіть необхідний атрибут. Також не виключено, що і роялті «радикального» політика від «СНЕК ЕКСПОРТ» в цьому році збільшилося майже в два рази не тільки завдяки офшорним схемам, а й російським клонам товарів його сімейної компанії.

Розслідування діяльності офшорних і російських компаній, пов’язаних з бізнесом Рибалок, триває. Їхні результати будуть опубліковані в наступних матеріалах редакції УНН.

Нагадаємо, раніше журналістам УНН вдалося зафіксувати продаж продукції корпорації S. Group на території окупованого Криму і Донецька.

По материалам antikor.com.ua