Борис Кауфман

«Тедіс/Мегаполіс» — останні дні російського монополіста

Боротьба проти російського феесбешного монополіста «Тедіс/Мегаполіс» триває. Вчора стало відомо про сплату штрафу кампанією Тедіс-Україна та початок процедури зміни бенефіціарів компанії (відповідні документи отримала ГПУ), пише в своєму блозі на Цензор.НЕТ Андрій Левус.


Що ж, «Вільні Люди», які одні з перших ініціювали боротьбу проти цього російського монстра, задоволені проміжним результатом — блокуванням діяльності росіян та сплати ними в бюджет 300 млн. грн. Але останні події ставлять ряд цікавих запитань:

Як компанія сплатила штраф, якщо рахунки заарештовані? Думаю, ГПУ мала б зацікавитись цим фактом.

Сама сплата штрафу чітко свідчить про те, що «Тедіс» таки монополіст як встановив АМКУ, а зміна бенефіцірів — про те, що «Тедіс» це таки російська компанія.

От щодо останнього, хоч в мене ніколи не було жодних сумнів, є цікаві питання до АМКУ. Свого часу цей, з дозволу сказати, орган центральної влади, встановив, що інформація про контроль компанії з боку громадян РФ не підтверджується документами. А тут такий поворот.

Подібному непрофесіоналізму АМКУ може бути два пояснення: або компанія «Тедіс ввела їх свідомо в оману, а нещасні працівники АМКУ повірили заявам керівництва компанії. Або українські власники «Тедісу», тобто пан Кауфман, стимулювали керівництво АМКУ «не побачити» документів, які б підтверджували наявність російських власників в компанії, а також щоб протягом багатьох років не помічати монополію на ринку. Враховуючи останні обшуки ГПУ, проведені в АМКУ, очевидно, що має місце другий варіант.

Враховуючи те, що останнім часом наші антикорупційні органи, зокрема НАБУ та САП, намагають демонструвати бурхливу діяльність, може було варто їм звернути увагу на факт можливої корупції в АМКУ. Тут в них ціле поле діяльності — боротьба із корупцією в центральному органі влади, що є їхнім прямим обов’язком. Крім того вони посприяють очищенню України від впливу російського бізнесу, який фінансує не лише агресію РФ проти України, а й терористичні анклави «ДНР» і «ЛНР».

«Вільні люди» будуть і далі активно стежити за розвитком ситуації довкола «Тедісу». Ми виступаємо за демонополізацію ринку дистрибуції тютюнових виробів. Ця монополія була створена шляхом придушення середнього українського бізнесу репресивними органами Пшонки та Захарченка. Монополію досі контролюють росіяни та гаманець молодшого Януковича Борис Кауфман. Для нас принциповим є підтримати українських підприємців й повернути вільний, конкурентний ринок у цю галузь. А російському терористичному бізнесу не місце в Україні і очищення від нього триватиме і далі.

Завтра ми обов’язково прийдемо на чергове засідання суду по «Тедісу», щоб «раптом» йому не вдалось уникнути відповідальності. Кауфману немає на що сподіватись: він може спробувати «порішати питання» з владою, але ми знову станемо на перепоні цих спроб.

"Тедіс/Мегаполіс" - останні дні російського монополіста

На фото — згадка про Кауфмана з знайдених в Межигір’ї документах. Боря проситься до Януковича «на доклад і поздравіть». В розпал Майдану…

По материалам analitika.media