Семья экс-руководителя «Укрзалізниці» забыла вернуть железной дороге почти миллион

Компанія «А.С. Інжиніринг Груп» родини екс-керівника ПАТ «Українська залізниця» Олександра Завгороднього, заборгувала «Одеській залізниці» майже мільйон гривень за користування вагонами і зберігання вантажу. Про це повідомляють «Наші гроші».

Наприкінці 2015 року Господарський суд Дніпропетровської області за позовом «Одеської залізниці» прийняв рішення стягнути понад 800 тис. грн з компанії Завгородніх.

Власник вантажу – «А.С. Інжиніринг Груп» – вчасно не розвантажив вагони, відтак вони простояли на станції більше строку безоплатного зберігання. «Одеська залізниця» нарахувала фірмі майже мільйон гривень боргу: з яких 545 тис. грн – за користування вагонами, 338 тис. грн – збір за зберігання вантажу.

На судове засідання представники компанії не з’явились тричі. Відтак, суд зобов’язав «А.С. Інжиніринг Груп» виплатити борг залізниці.

30 березня Арсеній Яценюк підписав розпорядження про звільнення Олександра Завгороднього. Втім, офіційно залізничника звільнили не через борг, а тому що він виконав поставлені завдання. Таку офіційну причину відставки озвучив заступник міністра інфраструктури України Володимир Омелян.

Вже наступного дня член комітету ВРУ з питань транспорту Олександр Урбанський заявив, що звільнення Завгороднього до проведення розслідування за звинуваченнями, озвученими на його адресу, є передчасним.

Фактично звинувачення на адресу екс-керівника УЗ публічно ніхто не висував. Лише ряд ЗМІ оприлюднили колективне депутатське звернення до прем’єр-міністра, генерального прокурора, голови СБУ та голови НАБУ щодо корупційних дій Завгороднього.

Зокрема, у зверненні йдеться про нібито зловживання голови правління «Укрзалізниці»: співпрацю залізниці з компаніями та банками, пов’язаними з родиною Віктора Януковича. Зокрема, СК «Домінанта», платежі якої склали тільки за IV квартал 2015 року 414 млн. грн., ТОВ «Євроінвестсрой» – 14 млн. грн. у лютому 2016 року.

Також повідомляється про зловживання Олександром Завгороднім службовим становищем: змову з директором Запорізького електромонтажного заводу, завдяки якому в 2015 році на рахунки цього підприємства перевели 398 млн грн. Крім того, депутати звинувачують залізничника і в прямій корупції – підряди «Укрзалізниці» мають компанія, пов’язані з рідним сином і братом Завгороднього – «Інжиніринг груп».

Однак, жодних додатків, або фактичних підтверджень, озвученим гіпотезам у депутатському запиті немає. Більше того, у документі є неточності: назва компанії родини залізничника вказана невірно.

Після звільнення Олександр Завгородній заявив, що планує приймати участь у конкурсі на посаду керівника ПАТ «УЗ».

– Так, я приймаю участь в цьому конкурсі. Було б нелогічно з мого боку відмовитися від можливості продовжити роботу, в яку вже вкладено стільки сил і часу. Моїй команді багато вдалося зробити за цей час, проведений цілий ряд структурних реформ.

Нагадаємо, одразу після призначення на посаду керівника УЗ – Олександр Завгородній в інтерв’ю журналістам заявив, його сім’я має будівельну компанію, яка «зареєстрована на мого брата і на мого сина». Однак запевнив, що вона «ніколи не працювала на залізниці».

Натомість, журналісти «Української правди» розповіли про договори між компанією сім’ї Олександра Завгороднього «Сферастрой-Інвест» та «Придніпровською залізницею». За інформацією УП, у 2007 році залізниця провела тендер на капітальний ремонт прибудови до будівлі управління держпідприємства. Фірма виграла тендер на 3 млн грн, але отримавши підряд, підписала додатковий договір, збільшивши суму за ті ж роботи до 3,2 млн грн. Тоді, Олександр Завгородній відмовився коментувати матеріал.

Також з призначенням Завгороднього низку керівних посад в «Укрзалізниці» зайняли особи, пов’язані з розшукуваним екс-керівником Держінвестпроекту Владиславом Каськівим.

Довідково:

Олександр Завгородній з липня 2015 року – в.о. керівника ПАТ «Українська залізниця», член правління.

Трудову діяльність розпочинав на ДП «Придніпровська залізниця». Має досвід роботи у приватному секторі. З листопада 2012-го по березень 2015-го обіймав посаду начальника управління державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті в Запорізькій області.

Був співзасновником ТОВ «А.С. Інжиніринг груп», ТОВ «Інформаційно-аналітичного агенства Техноексперт», ТОВ «Сферастрой-інвест», ТОВ «Виробничо-будівельна компанія «Агропромінвест».

Нині фірми «А.С. Інжиніринг груп» та «Інформаційно-аналітичне агенство «Техноексперт» належать сину екс-голови УЗ – Ігорю Завгородньому.

oligarh.org.ua