Інститут дозволив рідній фірмі підручного Азарова звести бізнес-центр за 250 метрів від Майдану

Суд відмовив ТОВ «Агробудпереробка 1» та Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка Національної академії наук України у позові про розірвання договору про заміну інвестора. Про це свідчить рішеннясуду від 27 квітня.

У 2004 році ТОВ «Агробудпереробка 1» (інвестор) та Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка Національної академії наук України уклали договір щодо будівництва нежилої будівлі орієнтовною площею 6 500 кв.м. у м. Київ по вул. Михайлівська, 10. На місці будівництва знаходилась аварійна будівля, яку мали списати і знести. В якості оплати за підрядні роботи фірма отримувала 10 % від загальної площі збудованого проекту.

михайлівська10-1

У 2013 році сталася заміна інвестора на ТОВ «Смарт Інвест Холдинг». Колишній інвестор поступався своїми правами новому інвестору за 200 тис грн.

За новою угодою інвестор набував у власність уже не 10%, а 100% будівлі. Тепер йшлося про будинок площею 6179 кв.м., що буде складатися з офісної частини виставково – інформаційної зали, кафе-бару на 24 місця, вбудованого паркінгу на 34 машиномісця, трансформаторної підстанції і технічних приміщень.

михайлівська10-2

Інститут хімії поверхні і колишній інвестор звернулися до суду щодо розірвання угоди про заміну інвестора. Інститут повідомив, що втратив довіру до інвестора «Смарт Інвест Холдинг», що той порушує умови договору, тому він відмовляється від продовження відносин з компанією.

У поясненнях Інституту зазначено, що інвестор не надав звіт про хід будівництва, не пред’явив проектно-кошторисну документацію, неналежно утримує будмайданчик, а також порушує строки будівельних робіт. Також інститут стверджує, що «Смарт Інвест Холдинг» в односторонньому порядку змінив проект будівництва, зокрема збільшив площу об’єкта.

При обстеженні виявлено, що на ділянці накопичується побутове сміття, а огорожа і пішохідний помост потребують капітального ремонту або заміни. «Смарт Інвест Холдинг» без погодження із замовником та дозвільної документації міських служб виконувало небезпечні роботи з буріння свердловин для випробувальних свай, що призвело до руйнації аварійної будівлі, яка ще не списана.

Втім, суд визнав вимоги необґрунтованими і у позові відмовив. Суд вирішив, що недоведено, що затримка будівельних робіт сталася винятково з вини інвестора, а також, що компанія завдала Інституту яку-небудь шкоду.

Встановлено, що «Смарт Інвест Холдинг» інформував Інститут про хід будівництва, а також про неможливість виконання своїх обов’язків як підрядника. Це сталося тому, що інститут не списав аварійну будівлю, що знаходиться на території будівництва, тоді як дозвіл на її списання отриманий від Фонду держмайна ще у липні 2014 р.

Інститут пояснив, що не списав будівлю на Михайлівській,10, оскільки вищезгаданий інвестдоговір перевіряло Головне слідче управління МВС.

Тільки 26 березня 2016 р. Бюро Президії НАН України дозволило Інституту списати зі свого балансу аварійну будівлю. При цьому ділянка під будівлею (8000000000:82:013:0042) площею. 0,11 га залишається у користуванні Інституту.

На сайті новобудов є інформація, що «Смарт Інвест Холдинг» будує 7-поверховий бізнес-центр.

Картель Микола Тимофійович

Картель Микола Тимофійович

Директор Інституту Микола Картель (на фото) відмовився прокоментувати ситуацію для «Наших грошей», і заявив, що негативно ставиться до ЗМІ і йому байдуже, що напишуть про Інститут.

Компанія-інвестор «Смарт Інвест Холдинг» належить Геннадію Писаренку. До початку 2015 року засновником фірми разом із Писаренком значилось ТОВ «Новард Плюс». До квітня 2015 року «Новард Плюс» належало Ларисі Пушкіній і Костянтину Пивоварову. Сьогодні «Новард Плюс» переоформлено на Дмитра Іванченка.

Підписантом «Смарт Інвест Холдинг» залишається Тетяна Анісімова, яка була керівником ТОВ «Дублон Капітал» (припинене 13 травня цього року). Співвласником «Дублон Капітал» було ТОВ «Аккорд Фінанс», зареєстроване на австрійську компанію «Garda Handels- und Beteiligungs GmbH», якою володів Олексій Азаров, син екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Після Євромайдану і введення санкцій Олексій Азаров подарував Пивоварову свою австрійську компанію «Garda Handels- und Beteiligungs GmbH», на яку записано завод «Металіст» у Макіївці, будинок у Відні та вілли в Сардинії (Італія). Раніше Пивоваров був віце-президентом футбольного клубу «Металіст» Сергія Курченка.

Колишній інвестор фірма «Агробудпереробка 1» оформлена на белізький офшор «АТБ Груп А.Г.». У грудні 2013 р. перед зміною інвестора фірму «Агробудпереробка 1» придбала вищезгадана «Новард Плюс», коли її власником був Пивоваров. До того з 2010 року фірмою володів Ігор Румянцев.

nashigroshi.org