Юрий Деревянко

Юрий Деревянко получил от Сергея Курченко очередной транш на «новые силы»?

Народний депутат Юрій Дерев’янко, який є одним з керівників партії “Рух нових сил” екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, отримав від олігарха-втікача Сергія Курченка гроші на продовження акцій протесту.

Журналіст видання ІНФОРМАТОР дізнався подробиці перебування на території Російської федерації автомобіля з номерними знаками Верховної Ради України.

Народний депутат від Радикальної партії Андрій Лозовий опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook фотографії автомобіля Mercedes S-класу з номерами Верховної Ради, який був помічений на Кутузівському проспекті у Москві.

Чий автомобіль їздив до Москви?

Виявилося, що дороге авто зареєстроване на Нестеренка Костянтина Івановича, який був помічником екс-регіонала Василя Хмельницького, що мало б спростувати попереднє твердження про те, що Mercedes S-класу перебуває у власності або у користуванні чинного народного депутата Юрія Дерев’янка.

Однак варто зазначити, що на період дії каденції парламентаря, йому видається спеціальний номерний знак, який належить парламенту. Відповідно, якщо депутат припинив виконувати свої повноваження, як от Василь Хмельницький, то і “депутатський” номер може бути переданий народному обранцю, який у новому скликанні отримав мандат.

До того ж, як журналісту ІНФОРМАТОРа розповіло джерело у Апараті Верховної Ради України, автомобіль з номерами АА 0070 ВР дійсно належить народному депутату Юрію Дерев’янку, а плутанина з реєстрацією номерних знаків парламенту пов’язана з тим, що відповідні бази даних тривалий час не оновлювалися.

Нахабство чи безвихідь?

То чому ж народний депутат наважився направити до Росії власний автомобіль, якщо він прекрасно розуміє, що парламентські номери не зможуть непомітно проникнути на територію РФ і повернутися назад.

Вся справа в тому, що до цього гроші для партії та акцій Саакашвілі доставяли його грузинські соратники за допомогою дипломатичних паспортів. Так, наприклад, восени 2017-го року прикордонники затримали в аеропорту “Бориспіль” депутата парламенту Грузії Кобу Накопія, який намагався провезти на територію України готівку в іноземній валюті. Тоді грузинський парламентар не розголошував офіційну причину візиту, лише говорив, що приїхав побачитися зі своїм старим товаришем – Міхеілом Саакашвілі.

Пізніше стало відомо, що Накопія намагався провезти на територію України близько 3 мільйонів доларів готівкою для протестної діяльності Саакашвілі від олігарха Коломойського.

Зрозуміло, що після виявлення схеми, переправляти таким способом величезні суми коштів стало небезпечно. Саме тому команда “реформатора” вдалася до радикальних заходів.

Зрозуміло, що сам Дерев’янко не поїхав би до Москви, аби не привертати власною персоною зайву увагу, але автомобіль народного депутата був використаний для безперешкодного перетину українського кордону. З іншого ж боку, відповідно, домовилася інша “впливова” особа.

Враховуючи оприлюднені ГПУ матеріали переговорів між Саакашвілі і Курченком, можна стверджувати, що саме екс-регіонал і був тим, хто “домовився” про перетин державного кордону з російського боку.

Рішучість прибічників Саакашвілі, зокрема Дерев’янка, пояснюється лише одним – браком фінансових ресурсів для продовження “активної боротьби з олігархами”.

Тільки одне наметове містечко під будівлею Верховної Ради є величезним матеріальним тягарем. Так звані “активісти” на акціях “Руху нових сил” отримують по 500 гривень на день. До цієї суми варто додати витрати на харчування “протестувальників”, їх обігрів, агітацію. Але найбільшою статтею видатків становить плата ЗМІ за трансляції акцій, схвальні матеріали, розслідування проти політичних опонентів Саакашвілі.

До того ж Курченко бажає повернути втрачені в Україні активи та вплив, оскільки в Росії він нікому не потрібен у ролі пристосуванця, а у Європі на нього чекає доля Фірташа чи Онищенка.

Саме тому, не зважаючи на потенційні іміджеві втрати, Саакашвілі, Дерев’янко і Курченко готові робити будь-що аби втриматися на політичній арені і довести свій проект до чергових парламентських виборів.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв, що народний депутат від Опозиційного блоку Євген Мураєв за наказом Сергія Курченка намагається допомогти Міхеілу Саакашвілі влаштувати державний переворот.

По материалам informator.news