Украинские авиаторы и российский след

У зв’язку із застосуванням до Російської Федерації санкцій з боку світової спільноти, російські авіакомпанії, втратили можливість виконувати міжнародні контракти.Зокрема, авіакомпанія «Нижневартовск Авиа», з метою виконання польотів за міжнародними контрактами, перереєструвала та внесли до складу української авіакомпанії ТОВ «Ейр Таурус» (код ЄДРПОУ 35874196) свої повітряні судна.

Так, впродовж 2018 року до сертифікату експлуатанта ТОВ «Ейр Таурус» внесено чотири повітряних судна типу Мі-8МТВ-1 з наступними реєстраційними номерами: UR-AFC, UR-APR, UR-KGS, UR-AYS.

01

До внесення в реєстр повітряних суден цивільної авіації України, зазначені вертольоти експлуатувалися російською авіакомпанією «Нижневартовск Авиа», що знаходиться в державній власності Ханти-Мансійського автономного округа Російської Федерації.

Водночас, власниками ПС є офшорні компанії «Hawk United transist corp.» (Британські Віргінські острови) та «AYR aviation limited» (Велика Британія). За даними з відкритих джерел, кінцевими бенефіціарами яких є громадяни РФ Сергєєв С.Г. (колишній директор авіакомпанії «Архангельские авиалинии») та Сергеєва А.

На даний час, авіакомпанія ТОВ «Ейр таурус» має контракт з міжнародною організацією «Механізм моніторингу, верифікації та забезпечення перехідних заходів безпеки в рамках режиму припинення вогню» (CTSAMVM) з перевезень у Республіці Південний Судан та  здійснює вантажні авіаційні перевезення в країнах з нестабільною військово-політичною обстановкою.

За інформацією, отриманою від джерела з Державної авіаційної служби України, під час планової сертифікаційної перевірки ТОВ «Ейр таурус» виявлені критичні зауваження, які унеможливлюють видачу сертифікату, а саме: відсутність фахової підготовки членів екіпажів. Зокрема, керівник льотної служби авіакомпанії, який постійно проживає в АР Крим, фальсифікував документи щодо проходження льотним складом обов’язкової льотної підготовки.

Проте, виявлені критичні порушення залишились без відповідного реагування з боку керівництва Державної авіаційної служби, через те, що батько одного із  керівників ТОВ «Ейр таурус» працює начальником відділу Державної авіаційної служби та здійснює нагляд за вказаною авіакомпанією.

Источник:   antikor.com.ua