Тальне

На Черкащині судитимуть олігарха, який привласнив державний хлібокомбінат вартістю 55 млн грн

Прокуратура Черкаської області скерувала до суду справу колишнього керівника одного з найбільших хлібоприймальних підприємств України — ДВЗП «Тальне» ДАК «Хліб України». Його обвинувачують у заволодінні майновим комплексом держпідприємства вартістю 55 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Перше судове слухання мало відбутися 22 вересня. Його результатів досі нема на порталі Єдиного державного реєстру судових рішень.

Махінаціями щодо приватизації держпідприємства, Тальнівського КХП, прославився виходець із Донеччини, депутат Черкаської облради, екс-регіонал, пізніше член фракції Радикальної партії Олександр Коротков.

Тальнівський КХП — одне з найбільших зернозберігальних і зернопереробних підприємств України.

Наприкінці 90-х його реорганізували, утворивши два підприємства:

  • ДВЗП «Тальне» та
  • ДП «Тальнівський КХП».

У 2008 році Олександр Коротков, директор ДВЗП «Тальне», зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах іншої юридичної особи, перепродав майновий комплекс підприємства одному з місцевих товариств, у якому сам був співзасновником. Те, що держпідприємство є в переліку об’єктів державної власності та не підлягає приватизації, його не зупинило. Унаслідок таких протиправних дій цілісний майновий комплекс державного підприємства вартістю майже 55 млн. грн. незаконно вибув із власності держави.

Пізніше, у 2010 році, пан Коротков майже за безцінь викупив дочірнє підприємство «Тальнівський КХП». Перед цим  ДП оголосили банкрутом. Депутатові підприємство дісталося, за офіційною інформацією, за 17 мільйонів гривень. За експертними оцінками, справжня вартість приватизованого майнового комплексу – 200 мільйонів гривень.

Як ми вже писали, лише улітку 2015 року Вищий господарський суд прийняв рішення про повернення ДП «Тальнівський комбінат хлібопродуктів» у державну власність.

Кримінальне провадження за фактом привласнення  ДВЗП «Тальне» прокуратура області зареєструвала ще у квітні цього року. 25 квітня 2017 року прокуратура Черкаської області повідомила екс-директорові ДВПЗ Короткову про підозру. 27 квітня йому обрали запобіжний захід — тримання під вартою та визначили заставу у три мільйони гривень.

28 квітня невідома особа внесла ці гроші, й обвинувачений відправився під домашній арешт. Термін такого «ув’язення» суд неодноразово продовжував.

Ми звернулися із запитом до прокуратури Черкащини, щоб з’ясувати, хто ж вніс три мільйони за обвинуваченого. Там нам відповіли, що ім’я цієї персони не розголошуватимуть на підставах Закону України «Про захист персональних даних» «застосування вимог якого гарантує захист основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних».

Також додали, що персональні дані цієї особи «не є загальнодоступною та суспільнозначимою інформацією і обмежуються підставами для втручання у гарантовані Конституцією України права особи на приватність та запобігання розголошенню конфіденційної інформації».

Згадали і про те, що такі дані оприлюднюють лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Тож, на думку правоохоронного органу, заставодавець пана Короткова під жоден з цих критеріїв не підходить.

Єдине відомо, що три мільйони гривень не пошкодувала для пана Короткова юридична особа.

Санкція ч. 5 ст. 191 Кримінального Кодексу України, за якою обвинувачують Олександра Короткова, передбачає як покарання позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

ЧИ Є ОБВИНУВАЧЕНОМУ ЩО ВТРАЧАТИ, ОКРІМ ВОЛІ

Якщо вірити декларації за 2016 рік пана Короткова, йому належить 20% квартири у 47 «квадратів» у Донецьку. Решта помешкання – у власності Любові та Юрія Короткових.

Його дружині, Наталі Зінченко, належить квартира у 48 м2 у Донецьку. Також пані Зінченко навпіл з донькою володіє ще однією донецькою квартирою у 76 «квадратів». І це ще не весь перелік нерухомості Наталі Зінченко у Донецьку. Вона має ще там ще три квартири: на 50, 112 та 106 кв.м.

У Тальнівському районі на Черкащині пан Коротков задекларував земельні ділянки загальною площею усього 0,4 га. У тому ж районі обвинувачений має будинок у 40 м2.

Його дружина володіє 0,2 га землі на Черкащині та 11 га на Донеччині, а також дачним будинком на 340 м2 у Черкасах .

У лютому 2014 року Наталя Зінченко набула права власності на пару апартаментів загальною площею 170 м2 у Ялті (усім відомо, які події відбувалися наприкінці лютого 2014 в Україні). Також дружина Короткова має два паркомісця по 17 квадратів у тій же Ялті.

Задекларував пан Коротков і численні коштовності дружини, її та свої годинники ROLEX, IWC та BREGUET.

Щодо автівок, то їх мають лише дружина та донька олігарха. Це три автомобілі: BMW  650i,  2011 року випуску, Mersedes-Benz  Vito 115 CDI, рік випуску — 2004 та BMW  330i, рік випуску – 2005.

Задекларував Олександр Коротков 60,5 тисяч гривень зарплати та 60 тис. грн. роялті у  ТОВ «Комбінат Хлібопродуктів «ТАЛНЕ» з іноземними інвестиціями». На тому ж підприємстві, згідно з декларацією Короткова, його дружина отримала 176 тис. грн. У ТОВ «Крупп-арт» вона ж заробила 127 тис. грн. дивідендів протягом минулого року.

Також пан Коротков має 1, 65 млн. грн. на банківському рахунку. У готівці він зберігає 1,25 мільйона доларів США та 1,5 мільйона гривень, його дружина – 1, 47 мільйона доларів США та 1,24 мільйона гривень.

Олександр Коротков вказав, що є бенефіціаром ТОВ «Тальне агро прим» та власником торгової марки «Королівське борошно». Ще дві торгові марки «Кролевецька мука» і «Талне» належать його дружині.

Якщо вину олігарха у заволодінні майновим комплексом держпідприємства вартістю 55 мільйонів гривень доведуть у суді і справа дійде до конфіскації майна, відповідно до норм чинного законодавства, у нього вилучать лише те, що належить тільки йому на праві власності.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  Олександра Короткова також пов’язують із земельним рейдерством на Черкащині за допомогою підконтрольних ФГ «Зернятко ПЛЮС» та ТОВ «ВП «Імпульс».

По материалам antikor.com.ua